Україна
Каталог   /   Клімат, опалення та водопостачання   /   Опалення та котли   /   Теплові насоси

Порівняння Cooper&Hunter Unitherm 3 All-In-One CH-HP16WTSIRK3 15 кВт
1ф (230 В)
vs Cooper&Hunter Unitherm 3 Split CH-HP16SIRM3 15 кВт
3ф (400 В)

Додати до порівняння
Cooper&Hunter Unitherm 3 All-In-One CH-HP16WTSIRK3 15 кВт 1ф (230 В)
Cooper&Hunter Unitherm 3 Split CH-HP16SIRM3 15 кВт 3ф (400 В)
Cooper&Hunter Unitherm 3 All-In-One CH-HP16WTSIRK3 15 кВт
1ф (230 В)
Cooper&Hunter Unitherm 3 Split CH-HP16SIRM3 15 кВт
3ф (400 В)
Порівняти ціни 3Порівняти ціни 1
ТОП продавці
Головне
Двоступеневий роторний компресор. При активації догрівального Тена температура теплоносія може прогріватися до 80 °С. вбудований бак ГВП на 185 л.
Двоступеневий роторний компресор. При активації догрівального Тена температура теплоносія може прогріватися до 80 °С.
Джерелоповітря-водаповітря-вода
Призначенняопалення та ГВПопалення та ГВП
Комплектація
Комплектація
внутрішній блок (гідромодуль)
зовнішній блок
водонагрівач
внутрішній блок (гідромодуль)
зовнішній блок
 
Характеристики
Режим роботинагрівання та охолодженнянагрівання та охолодження
Макс. теплова потужність
15.5 кВт /при A7/W35/
15.5 кВт /при A7/W35/
Макс. потужність охолодження
13 кВт /при A35/W18/
13 кВт /при A35/W18/
Потужність споживання (нагрів)3.44 кВт3.44 кВт
Потужність споживання (охолодження)3.6 кВт3.6 кВт
Джерело живлення1ф (230 В)3ф (400 В)
Водонагрівачвбудований
Об'єм водонагрівача185 л
Мін. робоча t-25 °C-25 °C
Макс. t теплоносія55 °C55 °C
Компресор
інверторний
інверторний
Енерогоефективність
При t°C зовнішній77
Подача t°C45 °C45 °C
Коефіцієнт COP4.53.62
При t°C зовнішній7
Подача t°C35 °C
Коефіцієнт COP3.62
Інше
Управління зі смартфона++
ХолодоагентR32R32
Рівень шуму29 дБ29 дБ
Країна походження брендуСШАСША
Габарити600x1756x400 мм860x460x318 мм
Габарити зовнішнього блока820x940x460 мм940x820x460 мм
Вага гідромодуля210 кг62 кг
Вага зовнішнього блока58 кг58 кг
Дата додавання на E-Katalogлютий 2022лютий 2022

Комплектація

Внутрішній блок (гідромодуль). Частина теплового насоса, що встановлюється усередині приміщення. За визначенням входить в комплект постачання агрегатів «ґрунт-вода» (див. «Джерело») — внутрішній блок у цьому разі і є власне тепловим насосом, назовні виводиться тільки колектор і з'єднувальні труби. А ось повітряні моделі можуть не мати даного модуля.

Зовнішній блок. Частина теплового насоса, що розташовується зовні приміщення. Практично не використовується в ґрунтових моделях, однак є практично обов'язковим елементом комплектації для агрегатів типу «повітря-вода» — зазвичай, зовнішній блок включає і колектор для відбору тепла. Утім, існують повітряні теплові насоси з можливістю встановлення в приміщенні, з підведенням і відведенням повітря по вентиляційним каналам — однак для таких моделей в комплектації вказується тільки внутрішній блок, хоча пристрій зазвичай встановлюється і зовні. А є й взагалі моделі моноблоки, що поєднують в собі внутрішній і зовнішній блок в одному корпусі.

Водонагрівач. Власне пристосування для нагрівання води та подачі її в систему ГВП; докладніше див. «Водонагрівач». Наявність власного водонагрівача, з одного боку, спрощує встановлення насосу і позбавляє від необхідності докуповувати додаткове обладнання; з іншого — при купівлі такого насоса доводиться покладатися на вибір в...иробника, тоді як зовнішній водонагрівач можна докупити і окремо.

Джерело живлення

Тип електроживлення, що використовується тепловим насосом.

Однофазні (230 В). Підключення до побутової мережі 230 В. Багато моделей з таким живленням здатні працювати від звичайної розетки, що помітно полегшує підключення. Однак при високій споживаній потужності (3,5 кВт і вище) може знадобитися особливий спосіб підключення до мережі, розетка тут вже не підійде.

Трифазне (400 В). Живлення від мережі 400 В, підходить для теплових насосів будь-якої потужності, в т. ч. для моделей, оснащених «ненажерливими» догрівальними ТЕНами. Крім того, прилади з таким живленням при постійній роботі фактично споживають менше енергії, ніж аналогічні по потужності споживання однофазні. У світлі цього даний варіант може передбачатися навіть у теплових насосах невисокої потужності. Недоліком трифазних мереж є слабка поширеність: якщо у виробничому приміщенні з такою мережею, швидше за все, проблем не буде, то для приватного будинку може знадобитися прокладка окремої лінії, наприклад від вуличного стовпа або трансформатора.

Водонагрівач

Тип водонагрівача, яким оснащений тепловий насос з функцією ГВП (див. «Призначення»). Всі подібні водонагрівачі зазвичай працюють за накопичувальним принципом, тобто мають бак, де зберігається запас нагрітої води — і, по суті, дають змогу тепловому насосу виконувати ще й функції бойлера. Відмінність полягає в місці установки бака і принципах нагрівання води.

— Вбудований. Водонагрівач, встановлений безпосередньо в корпусі теплового насоса. Така конструкція робить систему ГВП менш громіздкою (хоча і збільшує габарити самого насоса), а також дозволяє використовувати не тільки принцип непрямого нагріву (коли тепло передається воді з теплообмінника), але і догрівальний ТЕН (за його наявності, див. вище), що позитивно позначається на ефективності

— Зовнішні. Водонагрівачі, встановлені поза корпусом теплового насоса. На відміну від вбудованих, можуть працювати тільки за принципом непрямого нагрівання, через що загалом дещо менш ефективні. Водночас винесення додаткового обладнання за межі корпусу зменшує габарити насоса, та й можливість самостійно вибрати місце для установки водонагрівача часто виявляється важливою.

Об'єм водонагрівача

Обсяг накопичувального бака водонагрівача, встановленого в тепловому насосі. Чим більший цей обсяг, тим більше гарячої води можна запасти в пристрої, тим менше ризик витратити її при інтенсивному споживанні. Існують формули, які дозволяють розрахувати оптимальний об'єм водонагрівача залежно від конкретної ситуації; їх можна знайти в спеціальних джерелах.

Коефіцієнт COP

Тепловий коефіцієнт COP (coefficient of performance) є ключовою характеристикою, що описує загальну ефективність і економічність роботи теплового насоса. Він являє собою співвідношення між тепловою і споживаної потужності агрегата (див. вище) — простіше кажучи, скільки кіловат теплової енергії виробляє насос на 1 кВт витраченої електрики. В сучасних теплових насосах цей показник може перевищувати 5.

Однак варто враховувати, що фактичне значення COP може бути різним залежно від температури зовні і температури подачі. Чим вище різниця між цими температурами — тим більше витрат потрібно на «перекачування» теплової енергії і тим нижче буде COP. Тому в характеристиках прийнято вказувати значення COP для конкретних значень температур (а в багатьох моделях — два значення, для різних варіантів) — це дозволяє оцінити фактичні можливості агрегата.

При t°C зовнішній

Зовнішня температура, для якої наводиться додатковий коефіцієнт COP. Детальніше про це коефіцієнті і значення зовнішньої температури див. нижче.

Подача t°C

Температура в прямому трубопроводі, для якої зазначений додатковий коефіцієнт COP. Детальніше про це коефіцієнт, див. нижче. А дана температура — це температура теплоносія на виході з насоса, при якій досягається наведене значення COP.

Зазначимо, що виробники нерідко йдуть на хитрість і заміряють COP для порівняно невисокої температури (помітно нижче, ніж максимальна температура теплоносія — наприклад, 35 °С для моделі з максимумом у 55 °С). Це дозволяє приводити в характеристиках досить значні цифри ефективності. Однак при більш високих температурах фактичні витрати енергії на одиницю теплової потужності будуть більше, і фактичний COP буде нижче.

Коефіцієнт COP

Додатковий тепловий коефіцієнт COP, вказаний в характеристиках на додаток до основного. Докладніше про значення цього показника див. п. «Коефіцієнт COP» вище. А додатковий коефіцієнт вказується для інших робочих температур, ніж основний — це дозволяє оцінити можливості насоса в різних умовах.
Динаміка цін